ANNA CZERWIŃSKA-RYDEL – spotkanie pisarki z dziećmi

W pięknie wyremontowej bibliotece w Osieku Wielkim odbyło się pierwsze spotkanie autorskie pisarki – z dziećmi i rodzicami.W spotkaniu brały udział dzieci ze szkół w Osieku Wielkim i Budkach.

„Dla tych, którzy nie lubią czytać. Dla dzieci dla których książki są nudne i głupie” – tak intrygująco Pani Anna Czerwińska Rydel zachęcała do przeczytania jednej ze swoich książek – o pewnym chłopcu, który bardzo lubi gry komputerowe.

Co łączy grę Assasin`s Creed z powieściami Józefa Ignacego Kraszewskiego? Czy nastolatek może zaprzyjaźnić się z profesorem literatury?

Książka o skromnej, niepozornej zielonej okładce to opowieść o słynnym pisarzu pisana z perspektywy nastolatka.

Inna książka o której opowiadała Pani Anna to zbiór opowiadań dla młodszych dzieci – „Moje prawa – ważna sprawa!”

Inbook pl pisze: „16 opowiadań. Dwie pisarki, docenione przez krytyków literackich, szanowane przez rodziców, kochane przez dzieci. I temat – jeden z najważniejszych we współczesnym świecie – temat praw dziecka. Ta książka uzmysławia dzieciom, jakie są ich prawa, obowiązki i przywileje. O niektórych zapewne wiedzą, niektóre dopiero poznają dzięki tej książce. Ważne, aby zrozumiały. Dlatego pisarki – Anna Czerwińska-Rydel i Renata Piątkowska – stawiają na sytuacyjne przedstawienie kolejnych reguł znanych z Konwencji o Prawach Dziecka. Tłumaczą je cierpliwie ustami bohaterów – rodziców, dziadków, znajomych pań z ławeczki w parku. Wiele z opisanych historii nie wymaga pointy – ta nasuwa się małemu czytelnikowi sama. I to ogromny atut tej książki. Jest tu miejsce na powagę, chwilę refleksji, ale i na uśmiech. Przecież mówiąc o poważnych sprawach, nie trzeba zachowywać śmiertelnej powagi. ”

Dzieci na spotkaniu słuchały jednego z opowiadań, miały możliwość kupić książkę z dedykacją autorki.

(Pełny wykaz wszystkich książek Anny Czerwińskiej-Rydel zamieściliśmy w poprzednim wpisie.) Prawie wszystkie książki można wypożyczyć w bibliotece. Zapraszamy! Dla małych czytelników – zakładki do książek!