Strona główna » Aktualności » Młodzież pisze reportaże – warsztaty z Michałem Larkiem

 
 

Młodzież pisze reportaże – warsztaty z Michałem Larkiem

 

 

Michał Larek – pisarz  (m.in. „Martwe ciała”, „Furia”, „Fatum”, „Na tropie”)  i wykładowca na poznańskim UAM-ie. Pisze kryminały oparte na prawdziwych wydarzeniach, uczy jak pisać, by przyciągnąć uwagę odbiorcy. Mówi o sobie, że jest fanem kultury popularnej uzależnionym od amerykańskich seriali.  Prywatnie związany także z naszymi stronami.

Niespełna dwa lata temu grupa młodzieży gimnazjalnej z Dębów Szlacheckich spotkała się z Panem Michałem na warsztatach kreatywnego pisania. Zajęcia zapadły w pamięć i uczestnikom i nam, organizatorom, na tyle, że zdecydowaliśmy się ponownie zaprosić do nas ich prowadzącego 🙂

I tak, w zeszły piątek, w Filii w Dębach Szlacheckich, odbyło się pierwsze spotkanie pisarza z nową grupą. Wcześniej jednak, osoby, które chciały wziąć udział w zajęciach, musiały napisać krótką pracę. „Kreatywne uzasadnienie”, miało pomóc poznać prowadzącemu motywacje osób biorących udział w spotkaniu.

Tym razem młodzież (grupa 15 os.) zajęła się pisaniem reportażu. Na początek krótkie omówienie zasad tworzenia tej formy literackiej, następnie praktyka. Jak wiadomo, najlepiej pisać na tematy bliskie naszemu sercu, więc pod lupę wzięto relacje z rodzicami, nauczycielami, szkołę, a także inne zagadnienia społeczne, m. in. depresję wśród młodzieży.

Pierwsze dziennikarskie wprawki mają więc uczestnicy za sobą 🙂 Przed nimi jednak dwa tygodnie czasu na pracę i przemyślenia, gdyż czeka ich druga część warsztatów. Do tego czasu mają przygotować własne teksty, które następnie wspólnie z Panem Michałem omówią.

A oto kilka zdjęć z pierwszego warsztatu:

Najnowsze wpisy »

Nowości w bibliotece.
Nowości w bibliotece.

Zakupiliśmy nowości do bibliotek w Osieku Małym, Filii w Osieku Wielkim, Filii w Dębach Szlacheckich. (możliwości przeglądania on-line w katalogu biblioteki)

 
Patriotycznie i kolędowo na koniec roku
Patriotycznie i kolędowo na koniec roku

Rok 2018 był rokiem, w którym w całym kraju na różne sposoby świętowano 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. My postanowiliśmy, że...

 
Otwarcie bibliotek w przerwie świątecznej
Otwarcie bibliotek w przerwie świątecznej

 
KONCERT 30 grudnia
KONCERT 30 grudnia

Miejsce: Kościół w Dębach Szlacheckich Kiedy: 30 grudnia godz. 16.30 Organizator: GBP Osiek Mały, Parafia Dęby Szlacheckie