„Nie tylko Pan Samochodzik” – spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim

W czwartek 19 października Biblioteka w Osieku Małym gościła pisarza – ARKADIUSZA NIEMIRSKIEGO, autora książek o tematyce kryminalnej dla młodzieży i dorosłych, satyryka, podróżnika. Biblioteka zorganizowała dwa spotkania, pod hasłem”Nie tylko Pan Samochodzik”, na nich z pisarzem spotkali się uczniowie z Gimnazjum z Łuczywna – w Bibliotece w Osieku Małym, oraz Uczniowie z  Gimnazjum w Dębach Szlacheckich (spotkanie gościnnie odbyło się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dębach Szl.)

NIEMIRSKI – KONTYNUATOR

Niemirski jest autorem kontynuacji „Pana Samochodzika„, kultowej młodzieżowej serii detektywistycznej napisanej przez Zbigniewa Nienackiego.
Niemirski, jako zagorzały fan prozy o Panu Samochodziku  zdecydował się kontynuować serię „Pana Samochodzika” po śmierci Nienackiego. Zadebiutował w 2000 roku powieścią pt. „Pan Samochodzik i skarby wikingów”, łącznie powstało 16 kolejnych tomów spod pióra autora. Napisał także zbiór opowiadań kryminalnych i powieści detektywistyczne. Niedawno, bo 17 października, ukazał się jego kolejny tom zatytułowany „Dziennik grzesznika”. Obecnie współpracuje z wydawnictwem „Skrzat”, które w następnym roku opublikuje jego „Pasztetowe wakacje”.
NIE TYLKO PAN SAMOCHODZIK

Arkadiusz Niemirski podczas spotkania podkreślał mocno, że należy mieć marzenia i dążyć do ich realizacji, bo to one stają się motorem napędowym do wszystkich naszych, zawodowych i prywatnych działań i decyzji. I tak też było w przypadku autora!W młodości autora fascynowały występy estradowe – i dzięki swojej determinacji udało mu się przez kilka lat współpracować  z III Programem Polskiego Radia, dla którego pisał skecze satyryczne. (W satyrycznej formie autor prowadził też spotkania w naszych bibliotekach).

Jego  największym marzeniem w latach młodzieńczych było także spotkanie z zespołem Procol Harum. Jak sam podkreśla: cała jego późniejsza aktywność zawodowa i prywatna zdominowana była przez miłość do muzyki tego zespołu, i chęć poznania muzyków osobiście.  Jeździł za nimi po całym świecie na koncerty,oczywiście poznał ich osobiście oraz pisał reportaże i materiały dziennikarskie ze swoich muzycznym podróży m. in. dla miesięczników „Tylko rock” i „Teraz rock”.

Więcej o autorze można dowiedzieć się z jego strony internetowej http://www.niemirski.com/Arkadiusz_Niemirski/Dane.html

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze  spotkań.