O marzeniach z Łukaszem Wierzbickim/Osiek Mały, Filia Dęby/

Mając 6 lat napisał pierwszą książkę. Obrazkową, w zeszycie w kratkę. Dzisiaj opowiada o tym, jako o pierwszych krokach do realizacji marzeń. Łukasz Wierzbicki, autor książek dla dzieci, podróżnik, a dawniej także dziennikarz radiowy i organizator imprez kulturalnych.

Wczoraj (02.10) odwiedził nasze biblioteki. Spotkał się najpierw z dziećmi w Osieku Małym, a następnie, w SP w Dębach Szlacheckich (Filia w Dębach Szlacheckich niestety nie dysponuje tak dużym lokalem, dlatego przy współpracy ze szkołą spotkanie odbyło się właśnie tam).

Nad sporą gromadą uczniów zapanować nie było łatwo, ale udało się autorowi znakomicie. Z  energią, humorem, przy wspaniałym kontakcie z widownią, Pan Łukasz opowiedział historię Dziadka Kazika („Afryka Kazika”), Niedźwiadka Wojtka (Dziadek i Niedźwiadek) a także Aleksandra Doby („Ocean to pikuś”). A najlepszą recenzją spotkania jest chyba fakt, że młodzież chce Wierzbickiego czytać.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

/D. Krupińska/