Strona główna » Akcje i projekty » Patriotycznie i kolędowo na koniec roku

Rok 2018 był rokiem, w którym w całym kraju na różne sposoby świętowano 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. My postanowiliśmy, że podsumujemy ten rok koncertowo 🙂 I tak, 30 grudnia  w nietypowej lokalizacji, bo w kościele parafialnym w Dębach Szlacheckich, odbył się koncert Pana Dariusza Bagińskiego.

Kolski muzyk (skrzypce, pianino) znany jest zapewne wielu naszym czytelnikom, czy to za sprawą koncertów właśnie, czy też prowadzonej przez siebie szkoły muzycznej „MAESTRO” w Kole. Z naszymi stronami łączy go także osobisty wątek, dawniej był organistą w kościele, w którym teraz występował.

Muzykowi towarzyszyła Pani Izabela Rybnik, solistka z niezwykłym wokalem, który wypełnił cały kościół. Wspólnie wykonali utwory z poezji śpiewanej i te w nurcie patriotycznym (m. in. „Już nigdy”, „Tango na głos”, „Walse grande brillante”), a w drugiej części koncertu także kolędy.

Gościnnie wystąpili także uczniowie Pana Dariusza, uczęszczający do kolskiego Liceum, Paulina Lewandowska i Michał Frątczak. Wykonali wspólnie utwory zaaranżowane przez Pana Dariusza takie jak „Mario czy ty wiesz?”, „O holy night”, „Kocham Cię Jezu” (Paulina), „Przybieżeli do Betlejem”, „Zdumienie” (Jan Paweł II Tryptyk Rzymski, wykonał Michał).

Serdecznie dziękujemy wykonawcom za tak piękne zakończenie tego ważnego roku. Kościół był pełen ludzi, a kto był wśród nich, ten wie, że nie będzie czystą kurtuazją powiedzieć, iż mamy nadzieję gościć Pana Dariusza u siebie ponownie.

(Koncert sfinansowano ze środków własnych biblioteki, w tym z wpłat darczyńców na cele statutowe).

/D. Krupińska/