„Pochodzę z Witowa”- Biblioteka wydała publikację regionalną

Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku Małym wydała publikację regionalną: Wspomnienia Czesławy Musiał „Pochodzę z Witowa” w wydawnictwie Gęsie Pióro. Książkę zrecenzował Maciej Kowalewski – aktor, reżyser, pisarz, który pochodzi z Koła.
Ze wstępu: „Czesława Musiał swoje wspomnienia napisała niespełna rok po ukazaniu się książki „Witowo”, wydanej przez stowarzyszenie Tradycja-Kultura-Region „Zatrzymać Czas”. Publikacja ta, wydrukowana komputerowo nakładem Autorki w kilku egzemplarzach, od początku cieszyła się żywym zainteresowaniem mieszkańców. Jeden egzemplarz przekazany do Biblioteki Publicznej w Osieku Małym nie był w stanie dotrzeć do wszystkich zainteresowanych. Stąd zrodził się pomysł na wydanie książki w większym nakładzie.
Wspomnienia, w których Autorka bardzo szczegółowo opisuje życie mieszkańców wsi sprzed 50, 60 lat, są źródłem wiedzy o historii regionu i mogą stanowić uzupełnienie informacji zawartych we wspomnianej publikacji o Witowie. Tu jednak mamy do czynienia z żywym, potoczystym i pełnym emocji językiem Autorki. Plastyczność opisów i pierwszoosobowa narracja są największą wartością tej pozycji.
Intencją biblioteki jest dotarcie także do młodych czytelników. Opisany w tej książce świat, mimo że należy do przeszłości, może zainspirować do stawiania sobie pytań o własną tożsamość. W jakim stopniu kształtuje nas pochodzenie? Czy mała ojczyzna nas określa? Ile znaczą dla nas tradycje regionalne i rodzinne?
Dla dojrzałych czytelników opowieść Czesławy Musiał będzie sentymentalną podróżą w przeszłość i z pewnością nie jedna osoba utożsami się z przeżyciami Autorki”
Książka do kupienia w bibliotekach w cenie 49 zł
Osiek Mały Głowna 6; Filia Dęby Szlacheckie; Filia Osiek Wielki.