Strona główna » Aktualności » Z archiwum biblioteki: 1985 r.

Z archiwum biblioteki: 1985 r.

Rok 1985,  Dzień Dziecka obchodzony w bibliotece w Osieku Małym pod hasłem ” Dzieci – dzieciom”. Była to jedna z większych imprez organizowanych w bibliotece.  Przy pełnej sali odbyły się: Występy dzieci, monologi, recytacje, przedstawienia teatralne, teatrzyk kukiełkowy „Chrońmy książki z obrazkami” . Dzieci przygotowywały Panie:  Krystyna Falborska- kierownik Biblioteki w Osieku Małym, Krystyna Rybicka z filii w Dębach Szlacheckich i Danuta Gabryszewska z filii w Osieku Wielkim.

Teatrzyk kukiełkowy był pierwszym przedstawieniem przygotowanym przez nowo założoną Filię w Dębach Szlacheckich. Ze względu na bliskie sąsiedztwo szkoły podstawowej, pracownik filii – pani Krystyna Rybicka w swoją pracę i promocję czytelnictwa angażowała dzieci, m. in poprzez organizowanie teatrzyków kukiełkowych, których przez lata pracy biblioteki wystawiono kilkanaście. Dzieci brały udział w przygotowaniach, robieniu kukiełek i występowały w przedstawieniach. Przedstawienia pokazywane były w Poznaniu i Koninie na Przeglądach Teatrów Lalkowych;  dla dzieci z Domu Małego Dziecka w Turku oraz dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Osiek Mały. Udział dzieci w Teatrzykach dawał im możliwość twórczego spędzania czasu, rozwijania zainteresowań i miał charakter integracyjny. Odbywały się również zajęcia świetlicowe i plastyczne z dziećmi.

Na zdjęciach: