katalog on-line

nowości książkowe

abc czytelnika
zdjęcia archiwalne
o bibliotece
spotkania autorskie
dla dzieci
dla dorosłych
partnerstwo lokalne
kontakt / godz. otwarcia
biblioteka bierze udział w

Reanata Piątkowska – Nr 1 dla dzieci

Wiek 6+   Dzieci często marzą o tym, co będą robić, kiedy dorosną. Niejeden chłopiec chciałby zostać strażakiem, a niejedna dziewczyna gwiazdą filmową. Niektórym już w dzieciństwie zdarza się ugasić prawdziwy pożar, namalować prawdziwy obraz lub choćby wyleczyć chore lalki i misie. O takich planach, marzeniach i przygodach pisze Renata Piątkowska w najnowszej książce.

KOCHANI RODZICE, Te pełne uroku, zabawne opowiadania są pisane lekkim, dziecięcym językiem, Pani Piątkowska jest mistrzynią w rozumienia dziecięcego świata – czego dowodem jest to, że moje dziecko właśnie do tej książeczki chce ciągle wracać ( a niejedną książkę już przeczytaliśmy:). Opowiadania czyta się  z ogromną przyjemnością, a podczas czytania niejedna mama i niejeden tata uśmiechnie się: „to przecież o moim dziecku!”  Gorąco polecam! Ela Miskiewicz.

Z portalu ” Merlin”:   „Dotychczas uważałem, że w Polsce od czasów Brzechwy, czy Tuwima, nie ma autora potrafiącego pisać dla dzieci. W dzisiejszym świecie książka niestety staje się tylko towarem. Wystarczy wziąć do ręki ładnie ilustrowaną książkę, w której normą są zdania pięciokrotnie złożone, nie wiadomo o czym, a główną zaletą są obrazki. Oglądać można, czytać po prostu się nie da. Po kilkunastu takich wpadkach unikałem polskich książek, które niestety do pięt nie dorastają serii o Franklinie, czy opowiadaniom o Martynce. Aż trafiłem na „Opowiadania dla przedszkolaków” – Renaty Piątkowskiej. Książeczkę z 5 letnią córką pochłonęliśmy w jeden wieczór. Potem zamówiłem wszystko co się dało Pani Piątkowskiej, która moim zdaniem talentem nie ustępuje A. Lindgren. Krótkie historyjki Pani Renaty są wybitne, dowcipne i pisane z dogłębną znajomością psychiki dzieci. Uwaga jednego z recenzentów o tym, że trzecioklasista mówi językiem z wypracowań szkolnych, a nie językiem potocznym, jest całkowicie nietrafiona. Czy Franklin witając się z kolegami mówi SIEMA? Książki mają wzbogacać słownictwo. Zarówno pod względem treści jak i formy opowiadania Pani Piątkowskiej to pierwsza liga światowa. NARESZCIE !!!”

Filia Dęby Szlacheckie