Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką – pisarką baśni dla dzieci

W czwartek, 8 września gościliśmy w nasze bibliotece… PANIĄ WRÓŻKĘ 🙂

Gośćmi biblioteki były także dzieci klas 1-3 ze szkół podstawowych w Osieku Małym i Drzewcach, dla których Wróżka ponad godzinę czarowała, wróżyła, opowiadała o książkach i żartowała razem z dziećmi.

Pani Wróżka nazywa się WIOLETTA PIASECKA, pochodzi z Elbląga, i jest autorką barwnych, kolorowych baśni pisanych dla najmłodszych dzieci. Jej najbardziej popularna książka to „Baśniowa biografia Andersena”, o której opowiadała dzieciom, a wszystkich książek napisała do tej pory 16, i wszystkie je można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Na spotkaniu dzieci nie miały prawa się nudzić! Wróżka okazała się przemiłą osoba która ma doskonały kontakt z dziećmi; dzieci zachwycił nie tylko piękny bajkowy strój Wróżki, ale również krótki teatrzyk kukiełkowy pokazany przez panią Wiolettę, kolorowe kukiełki, które każde z dzieci mogło dotknąć i obejrzeć z bliska, wesołe historie opowiadane przez nią o życiu, początkach pisania, i przede wszystkim : wróżby! No bo co to byłaby za wróżka, gdyby nie umiała wróżyć? Wszystkie dzieci losowały wróżby z magicznego koszyczka Pani Wróżki.

Kto wie, może w przyszłości któraś z tych wróżb się spełni?

Pani Wioletta Piasecka o spotkaniach z dziećmi mówi tak:
Spotkania z Czytelnikami są dla mnie niewyczerpanym źródłem radości. Na spotkaniach autorskich zawsze jestem w barwnym stroju wróżki. Reakcje dzieci na mój „służbowy mundur bojowy” są różne, od zachwytów „Och, jaka pani jest śliczna”, poprzez zawód „Ale dlaczego nie w stroju baba-jagi?”, po wielkie niedowierzanie „Jak to? Przecież pisarz nie może być wróżką! Pisarze od dawna nie żyją!”

Za spotkanie serdecznie dziękujemy

– dzieci, nauczyciele i pracownicy biblioteki