katalog on-line
abc czytelnika
zdjęcia archiwalne
o bibliotece
spotkania autorskie
dla dzieci
dla dorosłych
partnerstwo lokalne
kontakt / godz. otwarcia
biblioteka bierze udział w

Bezpłatne kursy dla dzieci

W czasie ferii, zapraszamy dzieci klas III-VI, gimnazjalistów i młodzież do skorzystania w bibliotece z bezpłatnych kursów interaktywnych.

  • BEZPIECZNY INTERNET W BIBLIOTECE – 2 kursy dla różnych grup wiekowych
    1.Kurs dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej „3..2..1.. Internet!”
    Kurs oparty jest na przygodach piątki uczniów szkoły podstawowej – Kuby, Ani, Sandry, Szymona i Piotrka. Przez pryzmat losów bohaterów, użytkownik zapoznaje się z różnymi formami zagrożeń związanych z Internetem. Kurs składa się z siedmiu modułów, w których prezentowane jest pięć części kreskówki. Każda kreskówka omawia jedno z zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodsi użytkownicy  

 

 

 

             2. Kurs dla uczniów klas I-III Gimnazjum i Szkół PG”W Sieci”

           Składa się z 2 modułów, w których młodzież zapozna się z historią Internetu oraz dwoma powszechnie występującymi zagrożeniami: niebezpiecznymi kontaktami z osobami poznanymi w sieci oraz cyberprzemocą. Uczestnicy kursu dowiedzą jak radzić sobie w niektórych trudnych sytuacjach, związanych z korzystaniem z sieci. W roli głównej – piosenkarka Ewa Farna.

          

Kursy, dostępne w bibliotece od grudnia, obejrzało już kilkunastu użytkowników internetu – uczniów Szkoły Podstawowej w Dębach Szlacheckich. Kursy mają atrakcyjną dla dzieci formę. Zapraszamy do skorzystania szczególnie w czasie ferii kiedy uczniowie mają dużo wolnego czasu.

W bibliotece będzie również dostępny BEZPŁATNY KURS NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA DZIECI.  Termin – od kiedy będzie można korzystać z kursu podany będzie na bieżąco, już wkrótce .