Grzegorz Michał Gortat – spotkanie autorskie

Niektórym to nazwisko kojarzy się pewnie bardziej ze sportem niż z literaturą. Nasz ostatni gość, Grzegorz Michał Gortat już nie raz musiał odpowiadać na pytanie (które padło i u nas) „Czy ma coś wspólnego z…”. Pewnie bywa to męczące, zwłaszcza, jeżeli samemu sumiennie pracuje się na swoje nazwisko.

Anglista, pisarz, tłumacz literatury angielskiej. Pierwszą swoją powieść, thriller polityczny „Cel”, wydał jako autor amerykański, pod pseudonimem „Michael C. Togarth”, będącym aliteracją nazwiska autora. W Polsce ukazały sięm. in. takie jego powieści jak: „Patron”, „Zła krew”, „Niekompletność”, czy „Szczury i wilki”.

Biblioteka gościła autora 20 listopada tego roku. Młodzież gimnazjalna, która wzięła udział w spotkaniu miała okazję nie tylko usłyszeć o czym i dlaczego pisze autor. Niektórym słuchaczom poszczęściło się na tyle, iś otrzymali egzemplarz jego powieści z osobistą dedykacją.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć ze spotkania.