Współpraca z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych Ę

W piątek i sobotę (8 i 9 marca) w bibliotece po raz kolejny zagościł twórczy bałagan.

Było to pierwsze dwudniowe spotkanie, w ramach współpracy Biblioteki z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych Ę. Współpraca biblioteki dotyczyć będzie teatru i zajęć teatralnych – ponieważ na takie zajęcia znalazło się najwięcej chętnych. Główną grupą, do której skierowana jest oferta Towarzystwa Ę – jest młodzieżowa grupa teatralno-muzyczna, która zawiązała się przy bibliotece po warsztatach jakie odbywały się w ferie pod nazwą KOLORY KULTURY.  Grupa liczy 15 dziewcząt.

Tym razem odsunęliśmy wszystkie stoły i krzesła na bok (prowadząca zajęcia: Dorota Ogrodzka z Towarzystwa Ę od razu zapowiedziała nam że nie będzie żadnego siedzenia 🙂 ), by wygospodarować jak najwięcej miejsca…no i zaczęło się.

Pełne dynamiki ćwiczenia miały na celu zwiększenie świadomości własnego ciała. Jest ono przecież głównym narzędziem aktora. Poznanie i przełamywanie naszych wewnętrznych barier, które ograniczają nas i utrudniają dotarcie do potencjalnego widza. Otwarcie się na zmysły, zwłaszcza słuch, węch,  dotyk, by dostrzegać więcej i mocniej, nie tylko oczyma. Pobudzenie kreatywności, wykorzystanie tej spontanicznej, zwłaszcza u dzieci.

W warsztatach wzięły udział dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: wspomniana grupa  młodzieżowa, oraz dzieci w wieku 5-9 lat. Również nam, bibliotekarkom, nie udało się „wymigać” od tej niezwykłej gimnastyki ciała i umysłu. Wraz z maluchami, ćwiczyli także niektórzy rodzice – zaangażowani, otwarci i uśmiechnięci.

Zajęcia z udziałem Pani Doroty Ogrodzkiej odbędą się jeszcze dwa razy, terminy będziemy ustalać na bieżąco. Grupa dziewcząt, uczestnicząca w warsztatach już nie może się doczekać…