Roman Pankiewicz – 5 WAŻNYCH ZAWODÓW – relacja ze spotkań

Po raz kolejny gościliśmy w Bibliotekach Romana Pankiewicza. Autor książek, podróżnik, dawniej mieszkający w Rosji, Niemczech, podróżujący na Islandię, obecnie pisze także dla dzieci i to z nimi właśnie tym razem się spotkał. Do Bibliotek w Osieku Małym i Filii w Osieku Wielkim przyjechały dzieci ze Szkół Podstawowych w Budkach Nowych, Osieku Małym, Osieku Wielkim i Dębach Szlacheckich.

Chociaż uczestnikom spotkania daleko jeszcze do konieczności wyboru własnej drogi życiowej, dzieci chętnie słuchały opowieści o pięciu ważnych zawodach takich jak:  żołnierz, strażak, policjant, ratownik medyczny, listonosz. Ku uciesze dzieci autor nie tylko opowiadał, ale również pokazywał i omawiał przygotowany do każdej profesji, oryginalny strój. Skompletowanie niektórych z nich wymagało sporego zachodu, o czym anegdoty także opowiadał pan Roman. Radosna atmosfera towarzyszyła także samej konieczności sprawnego przebrania się w poszczególne stroje, i tu dzieci dzielnie Panu Romanowi sekundowały. Na koniec każdy mógł zakupić dla siebie wierszowaną książeczkę o zawodach z dedykacją autora i zrobić sobie zdjęcie.

/D. Krupińska

Spotkanie w Osieku Małym