nowości książkowe

Tydzień Bibliotek 2016

Z okazji Tygodnia Bibliotek, Biblioteka w Osieku Małym, i FIlia w Dębach Szlacheckich zorganizowały cykl zajęć dla dzieci z klas I-VI ze szkół z terenu Gminy Osiek Mały, i był to naprawdę intensywny tydzień pracy!

Zajęcia każda grupa dzieci  miała dopasowane do wieku oraz zainteresowań.

-Najmłodsze dzieci spotkały się z Kubusiem Puchatkiem oraz obchodziły „Dzień Bibliotekarza na wesoło”,

-starsze dzieci wybrały się w podróż do Starożytnego Egiptu,  gdzie budowały piramidy, a nawet balsamowały mumię!

-Kolejne grupy dzieci uczestniczyły w edukacyjnych zajęciach muzyczno – plastycznych „Malowane dłońmi”

– oraz tworzyły własne wynalazki  – na zajęciach poświęconych historii techniki.

Wszystkie spotkania z dziećmi obfitowały w bogaty scenariusz przygotowany przez panie: Martę Brzozowską i Annę Banasiak,  dzięki temu dzieci mogły dowiedzieć się ciekawych rzeczy w nowatorski sposób, i w formie zabawy, która przyniosła im wiele radości.Zajęcia odbywały się:

w Filii w Dębach Szlacheckich, w Bibliotece w Osieku Małym, w Filii w Osieku Wielkim.

Filia Dęby Szlacheckie, klasyI-III:

Filia Dęby Szlacheckie, klasy IV-VI:

Biblioteka Osiek Mały, klasy I-III:

Filia w Osieku Wielkim: