Agnieszka Tyszka – RELACJA ze spotkania

2 czerwca .2016 roku w naszych bibliotekach po raz kolejny panowała wyjątkowa, literacka atmosfera. Gościliśmy w bibliotece Agnieszkę Tyszkę – z wykształcenia polonistkę, z pasji zaś – pisarkę, autorkę książek dla dzieci i młodzieży, wśród których znajdują się bajki, powieści, opowiadania a także słuchowiska radiowe i scenariusze teatralne. W 2005 r. nasz gość otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”. Tego dnia młodzi czytelnicy mieli okazję spotkać się z autorką dwukrotnie: w Bibliotece w Osieku Małym i Filii w Osieku Wielkim.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze szkół w Dębach Szlacheckich, Drzewcach, Budkach Nowych, Łuczywnie i Osieku Wielkim. Pisarka przybliżała dzieciom treść swoich książek, ale także wciągała  młodzież do wspólnej zabawy w literackie kalambury. Na zakończenie można było kupić książkę pisarki.