katalog on-line
abc czytelnika
zdjęcia archiwalne
o bibliotece
spotkania autorskie
dla dzieci
dla dorosłych
partnerstwo lokalne
kontakt / godz. otwarcia
biblioteka bierze udział w

Akademia Orange dla Bibliotek

 

 

 

 

 

 

Bierzemy udział w programie Akademia Orange dla bibliotek. Celem Programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych. Dzięki Fundacji możliwe jest pokrycie części kosztów związanych z dostępem do internetu  i zakupem materiałów komputerowych.

  Fundację Orange powołały Telekomunikacja Polska i Orange. Fundacja jest realizatorem działań o charakterze społecznym, edukacyjnym i charytatywnym. Decyzja ta była konsekwencją od lat prowadzonej w tych obszarach aktywności, a także wyrazem społecznego zaangażowania obu firm. Pozwoliło to również na oddzielenie działalności pro publico bono od działalności biznesowej.
Fundacja Orange działająca w imieniu jej fundatorów włącza się w ważne społecznie inicjatywy, finansuje i współfinansuje programy i projekty z zakresu edukacji, kultury, opieki zdrowotnej i wolontariatu, a także działalności charytatywnej na rzecz dzieci i młodzieży. Realizuje zarówno projekty autorskie, jak i współpracuje w tym zakresie z polskimi i międzynarodowymi instytucjami społecznymi.

Fundacja rozpoczęła swoją działalność w grudniu 2005 r. Do najważniejszych realizowanych przez nią programów należą: Telefon do Mamy, Szkoła bez Przemocy, Dźwięki Marzeń, Edukacja z Internetem TP i Akademia Orange.