katalog on-line
abc czytelnika
zdjęcia archiwalne
o bibliotece
spotkania autorskie
dla dzieci
dla dorosłych
partnerstwo lokalne
kontakt / godz. otwarcia
biblioteka bierze udział w

Dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych

Biblioteka w Osieku Małym pozyskała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych na rok 2016. Dofinansowanie realizowane jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Jedne z pierwszych książek, jakie zostały zakupione z dofinansowania to książki dziecięce nominowane w konkursie na Najlepszą Polską Książkę dla Dzieci wydaną w 2015 roku., jest to nagroda przyznawana co roku w ramach Festiwalu literatury dla dzieci.

Celem konkursu jest wytypowanie oraz promocja najwartościowszej polskiej literatury dla dzieci w wieku 5-12 lat. Kapituła bierze pod uwagę książki wydane w Polsce, w roku 2015, które zostały stworzone z wyjątkową dokładnością i dbałością o rozwój wrażliwości młodego czytelnika.Wyboru zwycięzcy (spośród nominowanych przez jury publikacji) dokonają czytelnicy w głosowaniu internetowym.

Zwycięzcą plebiscytu w tym roku jest książka „Sto nóg stonogi Fruzi” Agnieszki Horubały, ale pozostałe nominowane książki w niczym jej nie ustępują Pięknie ilustrowane i wydane, do oglądania, wspólnego czytania z rodzicami i samodzielnego czytania. Warto je poznać!