katalog on-line
abc czytelnika
zdjęcia archiwalne
o bibliotece
spotkania autorskie
dla dzieci
dla dorosłych
partnerstwo lokalne
kontakt / godz. otwarcia
biblioteka bierze udział w

Ferie 2015 -FOTO z zajęć w Osieku Małym i Filiach

Dobiegły końca zajęcia świetlicowe i plastyczne, w których dzieci uczestniczyły całe ferie w bibliotece w Osieku Małym i filiach w Dębach i Osieku Wielkim.  Dzieci: kleiły z masy solnej, następnie malowały swoje prace, uczyły się techniki filcowania na mokro,wykonywały zwierzątka z rolek po papierze toaletowym oraz papierowe pajacyki, malowały i rysowały „obrazy”, wyklejały ciasteczkowe domki Baby Jagi, szyły i ozdabiały filcowe futerały na telefon komórkowy, robiły także wełniane wesołe kurczaki – bardzo pracochłonne, ale najwytrwalsi pracowali do samego końca!Efekty prac dzieci mozna obejrzeć na zdjęciach oraz w bibliotekach.

W przerwie prac plastycznych czytaliśmy, graliśmy w gry towarzyskie, planszowe,  dzieci układały puzzle i korzystały z sali bilardowej.

Wielkim powodzeniem cieszyły się gry planszowe. To nieprawda, że dzieci nie są nimi zainteresowane, bo tylko komputer jest ciekawszy… Dzieci trzeba tylko zainspirować! W bibliotekach graliśmy: w Dobble, Carcassonne, a z maluchami w „Potwory do szafy”, „Poznajemy godziny”, „Budowę zamku” . Jedna mała 5 – latka naprawdę nauczyła się rozpoznawać godziny na zegarku dzięki wspólnej zabawie! Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólne spędzanie czasu!

W ferie z zajęć w bibliotece w Osieku Małym skorzystało 26 dzieci, w Osieku Wielkim – 14 dzieci, w Dębach Szlacheckich – 5 dzieci.

Po feriach zajęcia dla dzieci we wszystkich trzech bibliotekach odbywać się będą raz w tygodniu. Dokładne terminy ustalane będą na bieżąco z zainteresowanymi dziećmi (ponieważ dzieci chodzą na dwie zmiany do szkoły i chcemy żeby terminy były dogodne dla wszystkich.)