Ferie w Bibliotece – II TYDZIEŃ

W miesiącach styczeń – kwiecień będziemy realizować w bibliotece w Osieku Małym Projekt

KOLORY KULTURY – Cykl warsztatów plastycznych i teatralnych dla dzieci i młodzieży.

W ramach tego projektu pierwsze zajęcia dla dzieci w Bibliotece w Osieku Małym odbędą się w II tygodniu ferii. (kolejne – już po feriach). Zajęcia odbywać się będą w 2 grupach wiekowych: 5-11 lat, i  od 12 lat. Zajęcia są bezpłatne, prowadzenie:  Aktorzy Teatru Wielkie Koło im. Jacka Łabacza.

Zapraszamy na spotkanie z magicznym światem teatru.

Zapisz dziecko na zajęcia w ferie.

– Na warsztatach teatralnych: Poprzez gry i ćwiczenia teatralne, elementy pantomimy  dzieci uruchomią swoją wyobraźnię i ciało. Poznają lalki, maski, smoki, wróżki i księżniczki, wcielają się w postacie i stają się aktorami! Starsze dzieci poznają warsztat pracy aktora, techniki animacji fantastycznymi lalkami oraz poznają

– Na warsztatach plastycznych:  dzieci bawią się, rozwiną swoją  wyobraźnię poznając twórczość mistrzów, pod  okiem instruktora poznają różne techniki plastyczne

Projekt będzie trwał do końca kwietnia, po zakończeniu ferii dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w zajęciach artystycznych co 2 tygodnie, terminy i tematy zajęć będą podane w późniejszym czasie do wiadomości szkół, rodziców i dzieci. Opiekę merytoryczną nad projektem obejmie Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę – z którym biblioteka współpracuje.

Szczegółowy plan warsztatów w ferie:
21-22 stycznia (poniedz.-wtorek),godz. 10.00

każdego dnia zajęcia trwają 3 godziny – z przerwami. osobno: teatralne, osobno: plastyczne dla innej grupy, w osobnych salach.

• poniedziałek: Teatralne – dla dzieci 5-11 lat (dzieci najmłodsze 5,6 lat moga przebywać z opiekunem), ilość miejsc:40, plus opiekunów 40

Plastyczne – dla młodzieży pow 12 lat. Ilość miejsc – 30

• wtorek:        Teatralne – dla dzieci 5-11 lat (dzieci najmłodsze 5,6 lat mogą przebywać z opiekunem), ilość miejsc: 40,  plus opiekunów 40
    Plastyczne – dla młodzieży pow 12 lat. Ilość miejsc – 30

i 24-25 stycznia (czwartek-piątek godz. 10.00)

• czwartek : Teatralne – dla młodzieży pow 12 l., ilość miejsc : 80

Plastyczne – dla dzieci 6-11 lat,  Ilość miejsc – 30 (bez rodziców)

• piątek:     Teatralne – dla młodzieży pow 12 lat , ilość miejsc:80

Plastyczne – dla młodzieży 6-11  lat. Ilość miejsc – 30 (bez rodziców)

Warunki uczestnictwa w Warsztatach :

1. Zgłoszenie chęci uczestnictwa telefonicznie lub osobiście w bibliotece w Osieku Małym (Imię i nazwisko dziecka, imię i nazwisko rodzica lub opiekuna, tel. kontaktowy). Dziecko zostaje wpisane na listę na dany dzień od 21 do 25 stycznia. Jedno dziecko może brać udział jednocześnie w warsztatach plastycznych i teatralnych

2. Podpisanie zgody na uczestnictwo w warsztatach  i wykorzystanie wizerunku dziecka na stronie bibliotekaosiekmaly.pl oraz w prasie lokalnej. Formularze zgody dostepne są na miejscu w Bibliotece w Osieku Małym.

3. Zapisanie dziecka na Warsztaty w Ferie nie jest jednoznaczne  ze zgodą na uczestnictwo dziecka w całym projekcie KOLORY KULTURY.

4. Projekt KOLORY KULTURY trwa do końca kwietnia. W tym czasie w bibliotece odbywać się będą zajęcia co 2 tygodnie, zapisywać się na nie mogą dzieci które brały udział w warsztatach w ferie, oraz te które nie będą brały udziału w Warsztatach w ferie w dniach 21-25 stycznia.

_______________________________________________________

Projekt KOLORY KULTURY dofinansowany jest ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.