Julek i Julka – Nr 1 dla dzieci!

Książeczka ta łamie stereotyp, że malutkie dzieci 2-3 letnie mogą/powinny(?) czytać z rodzicami i oglądać tylko książki bardzo ilustrowane, z krótkim tekstem. Nic bardziej mylnego! Dzieci, o ile tylko rodzice zechcą im przeczytać „Julka i Julkę” będą uwielbiały historyjki o maluszkach – które mają podobne problemy do nich. Rodzice będą mile zaskoczeni,  że małe dzieci potrafią na tyle skupić uwagę by wysłuchać kilku rozdziałów za jednym posiedzeniem.  Język jest proty, krótkie zdania ułatwiają dziecku śledzić wątek. Książeczka jest rewelacyjna! Dla maluszków od 3 lat do wspólnego czytania.

Annie M.G. Schmidt napisała pięć książeczek o przygodach Julka i Julki. Dowcipne i zrozumiałe dla małych dzieci opowiadanka należą do klasyki literatury dziecięcej (sprzedano ponad milion egzemplarzy holenderskiego wydania). BIBLIOTEKA OSIEK MAŁY, FILIE W OSIEKU WIELKIM I DĘBACH.