Mała książka – wielki człowiek – Filia Dęby Szlacheckie

Ruszyła druga edycja ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek” promującej czytelnictwo wśród najmłodszych. Jest to kampania społeczna realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i skierowana do dzieci w wieku 3- 6 lat (i ich rodziców). Specjalnie wydane na tę okazje „Pierwsze wiersze” z zeszłego roku i „Pierwsze czytanki” z roku bieżącego, to tytuły książeczek, które otrzymują w prezencie dzieci w tym wieku zapisujące się do biblioteki. Oprócz tego,  otrzymują także symboliczną Kartę czytelnika, naklejki za wypożyczenia, a ostatecznie dyplom Małego Czytelnika. Wyprawka zawiera także broszurę dla rodziców „Książką połączeni”. Wszystko to po to, żeby zachęcać dzieci do odwiedzania bibliotek, ale przede wszystkim do czytania, z rodzicami właśnie.

W zeszły wtorek (17.09) pierwsze maluszki otrzymały swoje wyprawki. Były to dzieci z przedszkola w Dębach Szlacheckich, które po raz pierwszy odwiedziły tamtejszą bibliotekę na wycieczce z Panią przedszkolanką, w towarzystwie niektórych mam także. Dzieci zwiedziły bibliotekę, wysłuchały krótkiej czytanki oraz oczywiście zostały do biblioteki zapisane, bo to jest warunkiem otrzymania wyprawki. Pierwsze książeczki także wypożyczone, życzymy maluszkom (i rodzicom) miłego czytania!

/D. Krupińska/