Wieczór literacki z Marią Ulatowską

Na realizację marzeń nigdy nie jest za późno…  – dowodem na to jest pisarska droga MARII ULATOWSKIEJ, która gościła w naszej bibliotece 30 maja. Maria Ulatowska zaczęła pisać będąc na emeryturze, i już jej pierwsza napisana książka odniosła ogromny sukces wydawniczy. Napisała cztery powieści, a piąta ukaże się jesienią tego roku. Autorka w swoich powieściach sięgnęła po temat dość ostatnio popularny wśród pisarek. Mimo wszystko, dzięki wielowątkowości i ciekawym pomysłom na fabułę, książki Marii Ulatowskiej są oryginalne i bardzo dobrze się je czyta.

Akcja pierwszej powieści autorki:  „Sosnowego dziedzictwa” rozgrywa się w starym dworku zwanym Sosnówką malowniczo położonym w lesie w otoczeniu sosen z małym jeziorkiem ukrytym pomiędzy nimi. Autorka stopniowo wprowadza nas w piękną i poruszającą historię starego dworku, a także rodziny obecnej dziedziczki Anny Towiańskiej. Razem z bohaterami książki często przenosimy się w czasie. Poznając korzenie głównej bohaterki mamy okazję uczestniczyć w tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w trakcie powstania warszawskiego. Obserwujemy także powojenne losy przodków Anny. Dzięki retrospekcji poznajemy również bliżej ją samą. Książka tchnie pogodą ducha, optymizmem, wiarą w drugiego człowieka oraz miłością do zwierząt i przyrody. Powieść Marii Ulatowskiej jest współczesną bajką. Napisała została ku pokrzepieniu serc i swoją rolę w stu procentach spełnia. Polecana niepoprawnym marzycielkom w każdym wieku.  „w zalezie złych wiadomości, narzekania, chciałam napisać książkę która będzie odpoczynkiem od codzienności i da czytelnikowi nadzieję” = mówiła M. Ulatowska na spotkaniu.

Autorka powiadała czytelniczkom  także o kulisach wydawania książek. Po spotkaniu czytelnicy mogli kupić jedną z książek M. Ulatowskiej z autografem i dedykacją pisarki.

W bibliotece w Osieku Mały, w Filii w Dębach Szlacheckich i Osieku Wielkim dostępne są dla czytelników wszystkie książki Marii Ulatowskiej. Serdecznie zapraszamy.