katalog on-line
abc czytelnika
zdjęcia archiwalne
o bibliotece
spotkania autorskie
dla dzieci
dla dorosłych
partnerstwo lokalne
kontakt / godz. otwarcia
biblioteka bierze udział w

(Nie)Nudne finanse

Przed samymi świętami nie jeden z nas zagląda do swojego portfela z przerażeniem. Po świętach, nie jest wcale lepiej.  My, w tym trudnym dla domowych finansów okresie, podjęliśmy tematykę „dziur budżetowych” właśnie w naszych domach. Albo raczej, jak postępować, by najdłuższe święta (nawet te z króliczkiem wielkanocnym zakopanym po uszy w śniegu) nie stały się przyczyną naszego zadłużenia.

Niełatwo było nam namówić Państwa na uczestnictwo w szkoleniach „Prosto i przystępnie o domowych finansach”. Być może spodziewaliście się Państwo nudnego wykładu na temat księgowości, albo zdawało Wam się że spotkania są dla osób, które mają duże zarobki. Nic bardziej mylnego. Przekonały się o tym osoby, które w spotkaniach wzięły udział. 

Jak mądrze gospodarować pieniędzmi? Jak nie dać się „złapać” na fałszywe promocje? Jak kupować, żeby wystarczyło do pierwszego? Które banki proponują faktycznie korzystne dla nas oferty prowadzenia rachunków, lokat? Jak ubezpieczać się, byśmy w razie szkody otrzymali to, co nam się należy? Na te i inne pytania odpowiedzieliśmy sobie na spotkaniach, przy kawie, ciastku, w miłej atmosferze oraz…za darmo. Wszystko bowiem odbyło się dzięki dofinansowaniu i pomocy Fundacji Wspomagania Wsi, która prowadzi szkolenia w wielu bibliotekach w Polsce. Jest to kolejna z organizacji, z którą nasza biblioteka mogła współpracować dzięki udziałowi w Programie Rozwoju Bibliotek. Szkolenia prowadziła pani Jadwiga Wyzner – trener edukacji finansowej z Fundacji  Wspomagania Wsi.

Zapraszamy do obejrzenia  filmu na temat umiejętnego zarządzania budżetem domowym:
„Nieszczęście w Szczęśliwicach”, czyli historii o wydawaniu, oszczędzaniu i skutecznym planowaniu.

Poniżej – fotorelacja ze szkoleń.