katalog on-line
abc czytelnika
zdjęcia archiwalne
o bibliotece
spotkania autorskie
dla dzieci
dla dorosłych
partnerstwo lokalne
kontakt / godz. otwarcia
biblioteka bierze udział w

Nowe usługi dla czytelników

Biblioteka Publiczna w Osieku Małym w listopadzie 2015r.  podpisała umowę z firmą Sokrates  z Poznania, na mocy której:

1.biblioteka pracuje w nowej wersji  katalogu internetowego systemu SOWA2/MARC21. Nowy program dostarcza ważne unowocześnienia w zakresie opracowania i udostępniania zbiorów bibliotecznych. Jedno z unowocześnień dotyczy możliwości przeglądania na bieżąco nowości biblioteki – w katalogu internetowym pojawiła się nowa zakładka: NOWOŚCI, a w niej opisy książek, informacja o ich lokalizacji i dostępności oraz zdjęcie okładki. Dzięki temu przeglądanie zbiorów bibliotecznych jest bardziej czytelne i przyjemniejsze.  Nowe książki  są dodawane do zakładki „NOWOŚCI” bezpośrednio po ich wpisaniu i opracowaniu przez bibliotekarza w katalogu bibliotecznym.

2. Program biblioteczny SOWA  jest zintegrowany z portalem w.bibliotece.pl, dzięki któremu czytelnik korzystając z portalu może bezpośrednio śledzić katalog biblioteki w Osieku Małym .Każdy czytelnik może założyć sobie konto w portalu w.bibliotece.pl., bezpłatnie.


 Internetowy Portal Usług Bibliotecznych W.BIBLIOTECE.PL, tworzony jest przez Producenta w celu zapewnienia publicznie dostępnej, możliwie pełnej informacji o zbiorach polskich bibliotek. Przedmiotem umowy między Biblioteką a Producentem portalu jest świadczenie przez Producenta usług dot. katalogu księgozbioru, czyli uczestnictwo Biblioteki w Portalu w zakresie:
– prezentowania własnych zbiorów Biblioteki w Portalu wszystkim jego użytkownikom,
– prezentowanie informacji o lokalizacji egzemplarzy.
Poza tym posiadanie profilu (konta) Biblioteki w portalu e-usług bibliotecznych w.bibliotece.pl –  daje możliwość prezentowania dodatkowych informacji o bibliotece: aktualności, wydarzeń itd.

Pozostałe funkcje takie jak :zamawianie i rezerwowanie ksiązek, przez interent, możliwość przeglądania swojego konta w bibliotece oraz edycja danych osobowych on-line przebiegać będą etapami. W tej chwili logowanie do katalogu on-line nie jest jeszcze aktywne, dlatego prosimy o cierpliwość.