katalog on-line
abc czytelnika
zdjęcia archiwalne
o bibliotece
spotkania autorskie
dla dzieci
dla dorosłych
partnerstwo lokalne
kontakt / godz. otwarcia
biblioteka bierze udział w

O książkach przy kawie – zaproszenie na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W piątek, 9 marca, o godz. 16.00

w bibliotece w Osieku Małym odbędzie się

I spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Podobne kluby działają w Całej Polsce i realizują wieloletni ogólnopolski program promocji czytelnictwa.  Spotkanie adresowane jest do wszystkich którzy lubią czytać, i chcieliby porozmawiać o książkach, ale ma ono charakter otwarty i może na nie przyjść każdy, a obecność na spotkaniu nie jest automatyczną zgodą na uczestnictwo w Klubie – można po prostu przyjść z ciekawości.

W dzisiejszym, zabieganym świecie mamy czas na rozmowy o codzienności, rodzinie i na plotkowanie… Rozmawiamy o polityce i o kolejnych podwyżkach ale niekoniecznie o książkach. A przecież książki w życiu wielu osób, są stale obecne. Czytamy dla przyjemności, czytamy żeby ukoić nerwy, albo przenieść się w całkiem inny świat. Lubimy literaturę faktu, bo to „samo życie” – jak mówią czytelnicy. Sięgamy po książkę, bo skusiła nas reklama, albo znajoma twarz uśmiechająca się z okładki – znana z telewizji. Czytamy dzieciom, sięgamy po poradniki itd. Bardzo często jest tak, że po przeczytaniu dobrej książki… odkładamy ją na półkę . Jeśli rozmawiamy – to sporadycznie.

Spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki są okazją do wymiany poglądów na temat przeczytanych i tych jeszcze nie przeczytanych książek. Można posłuchać, zainspirować się, poznać opinię innych osób. W kameralnej atmosferze, przy kawie. Nie trzeba być znawcą literatury ani krytykiem żeby rozmawiać o książkach – przecież czytamy przede wszystkim dla przyjemności.

Na piątkowym spotkaniu w bibliotece będzie można posłuchać o:

  1. Literaturze dla dzieci. Co czytać dzieciom? Jak w gąszczu kolorowych książek z lakierowanymi okładkami znaleźć te wartościowe?
  2. Pamiętniki, wspomnienia wojenne. Mimo drastycznej tematyki, ten temat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród czytelników. Nie bez znaczenia jest dodatkowa reklama – czyli filmy, które są adaptacja znanych powieści, np. „Ciemność” – na podst. książki „ Dziewczynka w zielonym sweterku
  3. Przegląd prasy – ciekawe artykuły, prenumerata biblioteki.
  4. Co lubimy czytać  – po prostu. Wszystko to, czym chcielibyśmy podzielić się z innym na temat przeczytanych książek.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie.