katalog on-line
abc czytelnika
zdjęcia archiwalne
o bibliotece
spotkania autorskie
dla dzieci
dla dorosłych
partnerstwo lokalne
kontakt / godz. otwarcia
biblioteka bierze udział w

Mała Książka Wielki Człowiek III edycja

Zapisz dziecko do biblioteki i odbierz książkę w prezencie!
Nasza biblioteka wraz filiami w Osieku Wielkim i Dębach Szlacheckich bierze udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki: Mała Książka Wielki Człowiek. Tym razem na przedszkolaków w bibliotece czekają książki do wyboru: „Pierwsze czytanki dla…” lub „Krasnal w Krzywej Czapce” Wojciecha Widłaka. Książki w prezencie mogą odebrać także dzieci z Ukrainy: Instytut Książki przygotował je w dwóch wersjach językowych, po polsku i ukraińsku.
Przypomnienie na czym polega projekt:
1. Dziecko w wieku przedszkolnym, które wraz z rodzicem odwiedzi bibliotekę i wypożyczy książkę, otrzyma na pierwszej wizycie WYPRAWKĘ CZYTELNICZĄ.
2. W wyprawce znajduje się książka dla dziecka, broszura dla rodzica oraz karta do zbierania naklejek.
3. Po zebraniu 10 naklejek (czyli po 10 wizytach w bibliotece) dziecko otrzyma Dyplom Małego Czytelnika , który będzie ukoronowaniem jego czytelniczych zainteresowań i zachętą do dalszej przygody z książką i biblioteką.
4. WAŻNE: Głównym założeniem programu jest, żeby dziecko odwiedziło bibliotekę osobiście i samo mogło wybierać sobie książki, dlatego NIE MOŻNA ODEBRAĆ KSIĄŻKI – PREZENTU ZA DZIECKO, ani zbierać naklejek w jego imieniu.
5. Książki w prezencie mogą odebrać także dzieci, które już są zapisane do biblioteki; naklejki nadal mogą zbierać dzieci, które już odebrały wyprawki czytelnicze wraz z kartą ale jeszcze nie uzbierały 10 naklejek, oraz WAŻNE: naklejki mogą ponownie zbierać także dzieci, które już uzbierały 10 naklejek w latach 2020-2021 i otrzymały dyplomy. Te dzieci nadal mogą kontynuować swoją przygodę czytelniczą, w bibliotece należy zgłosić się po nową kartę.
6. UWAGA: W tej edycji projektu, razem z dyplomem dziecko otrzyma nagrodę – niespodziankę. Ilość nagród jest ograniczona, będziemy je rozdawać dzieciom aż do wyczerpania zapasów.
JEŚLI COŚ JEST NIEJASNE – ZAPYTAJ W BIBLIOTECE