Strona główna » Akcje i projekty » Mała Książka Wielki Człowiek III edycja

 
 

Mała Książka Wielki Człowiek III edycja

 

Zapisz dziecko do biblioteki i odbierz książkę w prezencie!
Nasza biblioteka wraz filiami w Osieku Wielkim i Dębach Szlacheckich bierze udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki: Mała Książka Wielki Człowiek. Tym razem na przedszkolaków w bibliotece czekają książki do wyboru: „Pierwsze czytanki dla…” lub „Krasnal w Krzywej Czapce” Wojciecha Widłaka. Książki w prezencie mogą odebrać także dzieci z Ukrainy: Instytut Książki przygotował je w dwóch wersjach językowych, po polsku i ukraińsku.
Przypomnienie na czym polega projekt:
1. Dziecko w wieku przedszkolnym, które wraz z rodzicem odwiedzi bibliotekę i wypożyczy książkę, otrzyma na pierwszej wizycie WYPRAWKĘ CZYTELNICZĄ.
2. W wyprawce znajduje się książka dla dziecka, broszura dla rodzica oraz karta do zbierania naklejek.
3. Po zebraniu 10 naklejek (czyli po 10 wizytach w bibliotece) dziecko otrzyma Dyplom Małego Czytelnika , który będzie ukoronowaniem jego czytelniczych zainteresowań i zachętą do dalszej przygody z książką i biblioteką.
4. WAŻNE: Głównym założeniem programu jest, żeby dziecko odwiedziło bibliotekę osobiście i samo mogło wybierać sobie książki, dlatego NIE MOŻNA ODEBRAĆ KSIĄŻKI – PREZENTU ZA DZIECKO, ani zbierać naklejek w jego imieniu.
5. Książki w prezencie mogą odebrać także dzieci, które już są zapisane do biblioteki; naklejki nadal mogą zbierać dzieci, które już odebrały wyprawki czytelnicze wraz z kartą ale jeszcze nie uzbierały 10 naklejek, oraz WAŻNE: naklejki mogą ponownie zbierać także dzieci, które już uzbierały 10 naklejek w latach 2020-2021 i otrzymały dyplomy. Te dzieci nadal mogą kontynuować swoją przygodę czytelniczą, w bibliotece należy zgłosić się po nową kartę.
6. UWAGA: W tej edycji projektu, razem z dyplomem dziecko otrzyma nagrodę – niespodziankę. Ilość nagród jest ograniczona, będziemy je rozdawać dzieciom aż do wyczerpania zapasów.
JEŚLI COŚ JEST NIEJASNE – ZAPYTAJ W BIBLIOTECE

Najnowsze wpisy »

ZAMIAR LIKWIDACJI FILII W DĘBACH SZLACHECKICH
ZAMIAR LIKWIDACJI FILII W DĘBACH SZLACHECKICH

Konsultacje społeczne w sprawie zamiaru likwidacji Filii w Dębach Szlacheckich. Szanowni mieszkańcy 20 grudnia 2022r. Wójt Gminy Osiek Mały oraz Radni Gminy...

 
Dyplomy i nagrody. Gratulujemy!
Dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

Kolejna mała czytelniczka otrzymała DYPLOM za udział w projekcie Mała Książka Wielki Człowiek. Gratulujemy!!! Projekt trwa cały czas. Dzieci zbierają...

 
Zajęcia plastyczne FERIE Filia Osiek Wielki
Zajęcia plastyczne FERIE Filia Osiek Wielki

Przedstawiamy zdjęcia z zajęć kreatywnych, które prowadziła pani Dominika w Filii w Osieku Wielkim.  Jak widać, było naprawdę kolorowoW drugim...

 
Mała Książka Wielki Człowiek CAŁY CZAS TRWA!!!
Mała Książka Wielki Człowiek CAŁY CZAS TRWA!!!

10 wizyt=10 naklejek=SUPERCZYTELNIKGratulujemy dzieciom! Akcja Mała Książka Wielki Człowiek cały czas trwa. Poniżej zdjęcia ze wszystkich trzech bibliotek....