Partnerstwo Lokalne- po II spotkaniu

Jesteśmy po II spotkaniu Partnerskim, organizowanym przy współpracy Stowarzyszenia CAL na rzecz społeczności lokalnych. Spotkanie odbyło się 12 września. Przedstawiony został na nim Plan Rozwoju Biblioteki. (Niebawem zostanie opublikowany).  Osoby obecne na spotkaniu zadeklarowały chęć włączenia się w planowanie i  organizowanie różnych przedsięwzięć na rzecz społeczności naszej gminy.

Cel Współpracy: AKTYWIZACJA/EDUKACJA SPOŁECZNA I KULTURALNA DZIECI I MŁODZIEŻY

W toku dyskusji ustaliliśmy jakie pomysły będziemy realizować jako pierwsze.

1 października o godz. 16 w poniedziałek

spotykamy się w bibliotece po raz trzeci – żeby ustalić szczegóły pierwszej planowanej na listopad imprezy dla dzieci i młodzieży. – Historycznej Nocy w Bibliotece. . Proponowane atrakcje takiej nocy: Wystawa zdjęć i pamiątek historycznych/rodzinnych z naszego regionu, zabawy i pokazy Grupy Rekonstrukcji Historycznej w strojach Średniowiecznych Wojów; konkurs dla dzieci na kostium historyczny, sens filmowy.

Spotkanie organizacyjne jest otwarte – dla wszystkich mieszkańców Gminy. Chcielibyśmy zachęcić rodziców do dzielenia się swoimi pomysłami, uwagami na temat proponowanej „Nocy”… oraz innych  przedsięwzięć na rzecz dzieci i młodzieży, oraz do włączenia się w ich organizację.

[Inne pomysły/propozycje  które zrodziły się na spotkaniu:

Wieczór kolędowy dla seniorów( i nie tylko) i Rodzinny Rajd Rowerowy dla dzieci i rodziców (maj 2013)]

_________________________________________________________________________

Będziemy się starali rozwijać zainicjowane Partnerstwo. Każdy z nas ma inne doświadczenia zawodowe, życiowe, inny punkt widzenia na dany pomysł, dysponujemy bardzo różną wiedzą i umiejętnościami.  Dzięki współpracy i  wymianie pomysłów- możemy więcej.