PORANEK LITERACKI Spotkanie autorskie z Dariuszem Rekoszem

Tajemnica Neptuna, Siostrzyczka, Szyfr Jana Matejki, Zamach na Muzeum Hansa Klossa dla dorosłych, a dla dzieci detektywistyczne serie Mors, Pinky i… o przygodach Leszka i Ali, czy Czarny Maciek, to niektóre pozycje z dotychczasowego dorobku artystycznego

Dariusza Rekosza, którego gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osieku Małym 8 maja.

Kim jest Dariusz Rekosz? – Ci, którzy spodziewali się spotkania, którego tematyka opierałaby się wyłącznie na książkach autora, zapewne byli zaskoczeni. Autor może poszczycić się nietypowym jak dla literata, mogłoby się wydawać, szeregiem zainteresowań. Tworzenie stron internetowych i matematyka z jednej strony, zacięcie literackie z drugiej, a na deser pasja piłkarska. Młodzież obecna na spotkaniu  (uczniowie ze szkoły w Łuczywnie) miała okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek z zakresu każdej z tych dziedzin. Kontekst powstawania poszczególnych utworów, samego autora, jak również innych, przez niego polecanych  (np. Wichman Piotra Owcarza, niestety niedostępny jeszcze w naszej bibliotece), z pewnością zachęcił obecnych na spotkaniu do tego, żeby sięgnąć po książki autora, jeżeli do tej pory tego nie zrobili.

Po spotkaniu autor podpisywał zakupione przez czytelników oraz bibliotekę książki.

W naszej bibliotece jak i w Filiach w Dębach Szlacheckich i Osieku Wielkim są już dostępne następujące pozycje autora:

Dla dzieci i młodzieży:  Mors, Pinky i ostatnia przesyłka

–       Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny

–       Piłka Nożna. O co w tym wszystkim chodzi? Ilustrowany poradnik dla młodego kibica albo piłkarza. Książka jest owocem pasji piłkarskiej pisarza. Pisana jest z pasją, dowcipnie i wyczerpująco odpowiada na pytania dotyczące piłki noznej

–       Detektywów para – Jacek i Barbara (I) – Tajemnicza szafa-powieść detektywistyczno-przygodowa dla dzieci i młodzieży

Z ostatniej chwili: (czerwiec 2012)

Powieść „Detektywów para…” została przez internautów uznana za najlepszą książkę wakacyjną!

–       Czarny Maciek i wenecki starodruk- bestseller wśród książek dla młodzieży

Dla Dorosłych

–       Zamach na Muzeum Hansa Klossa

–       Siostrzyczka- powieść kryminalna.

Powieści Dariusza Rekosza cechuje wartka akcja i wciągająca fabuła.Czarny Maciek…. Oraz poradnik piłkarski – na rynku wydawniczym już są bestsellerami. Ponadto  „Czarny Maciek i wenecki starodruk” polecany jest jako „świetna książka” przez samą młodzież na internetowych forach książkowych – a to chyba najlepsza rekomendacja dla samej książki jak i autora. Serdecznie zapraszamy do bibliotek!

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK 7-11 maja.

Dominika Siwińska