katalog on-line
abc czytelnika
zdjęcia archiwalne
o bibliotece
spotkania autorskie
dla dzieci
dla dorosłych
partnerstwo lokalne
kontakt / godz. otwarcia
biblioteka bierze udział w

Spotkanie autorskie z… Islandią

Lodowce, gejzery, wulkany. Malownicze góry i wodospady.  Zorza polarna.  Islandia, kolebka języka nordyckiego, wyspa odległa, piękna i tajemnicza, nie stanowi zbyt popularnego kierunku polskiej turystyki. Być może dlatego, że żeby się na nią dostać, musimy zaplanować kilkudniową wyprawę promem…

Jak przebiega taka wyprawa, nasi czytelnicy będą mogli dowiedzieć się już niedługo, bo 22 kwietnia (poniedziałek). Biblioteka bowiem gościć będzie pana Romana Pankiewicza, podróżnika, który zwiedził ten piękny kraj i opisał go w swojej książce „Islandia trzeci żywioł”.  Sam autor, tak wypowiada się na temat pobytu w Islandii i swojej książki:

„Książka pt. „Islandia trzeci żywioł” jest retrospekcją mojego blisko 3 letniego pobytu na wyspie.
Skierowana jest do młodego czytelnika, dlatego napisałem ją prostym, zrozumiałym językiem zabarwionym nutą rubasznego humoru. Bezkompromisowe przedstawienie naszych narodowych wad – na przykładzie nagannych zachowań polskich pracowników – było zamierzone, miało zwrócić uwagę czytelnika i wywołać refleksję nad możliwością zmian na lepsze w tej dziedzinie życia społecznego. Piękno surowej przyrody Islandii i zachodzące tam niepowtarzalne zjawiska utrwaliłem aparatem cyfrowym robiąc ponad 2000 zdjęć. W trakcie planowanych spotkań z młodymi czytelnikami chciałbym zaprezentować im te najciekawsze, a także zachęcić ich do nauki języków obcych i podejmowania w przyszłości odważnych decyzji”.

Biblioteka serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z pisarzem!

22 kwietnia (poniedziałek) o godz. 10.30