katalog on-line
abc czytelnika
zdjęcia archiwalne
o bibliotece
spotkania autorskie
dla dzieci
dla dorosłych
partnerstwo lokalne
kontakt / godz. otwarcia
biblioteka bierze udział w

Szkolenia komputerowe dla dorosłych – ZAPISY

Zapraszamy osoby dorosłe, zwłaszcza seniorów, na 3-godzinne SZKOLENIE KOMPUTEROWE z zakresu sprawnego poruszania się po internecie. Szkolenia organizowane są pod hasłem:

„ORANGE – INTERNET BEZ GRANIC”

Szkolenia są bezpłatne, podczas szkoleń uczestnicy dowiedzą się, że obsługa komputera i poruszanie się po Internecie to dziecinnie proste rzeczy. Osoby prowadzące wyjaśnią: czym są przeglądarki, strony WWW, portale i serwisy internetowe. Pokażą krok po kroku, jak wysłać e-mail, jak korzystać z komunikatora, jak wyszukiwać informacje, a nawet jak zapisać się na wizytę lekarską, jeśli istnieje taka możliwość.

Internet bez granic to program przygotowany specjalnie z myślą o seniorach. Zajęcia są prowadzone przez ekspertów ORANGE , którzy odpowiedzą na każde pytanie i pomogą postawić pierwsze kroki w wirtualnym świecie nieograniczonych możliwości. Prosimy o zgłoszenia chętnych osób w bibliotece. Tel 63 27 17 268

Termin pierwszego szkolenia: 14 listopad

Terminy kolejnych szkoleń uzależnione będą od ilości chętnych i podane będą w innym terminie. Prosimy zapisywać się już teraz! Serdecznie zapraszamy. Tematy szkoleń:

1. Internet bez granic: poczta skape, wyszukiwanie informacji

2.Dokumenty tekstowe: pisanie edycja, dodawanie zdjęć – podstawy. Osoby które wcześniej nie miały styczności z komputerem dowiedzą się jak pisać dokumenty, edytować je, dodawać obrazy, zdjęcia i sprawnie korzystać z programu Word