katalog on-line
abc czytelnika
zdjęcia archiwalne
o bibliotece
spotkania autorskie
dla dzieci
dla dorosłych
partnerstwo lokalne
kontakt / godz. otwarcia
biblioteka bierze udział w

Wokół powieści „Święto Ognia”

FILIA DĘBY SZLACHECKIE:

Wśród naszych czytelników znalazła się grupa osób zainteresowanych twórczością młodego✒️ pisarza, którego korzenie wywodzą się z naszych okolic.
Jest nim Pan Jakub Małecki – urodzony w Kole.
Miłośnicy 📖 literatury po przeczytanej lekturze postanowili wybrać się na seans 🎬🎞 filmowy do MDK Koło, gdzie mogli obejrzeć ekranizację jednej z książek autora „Święto 🔥 ognia” w reżyserii Kingi Dębskiej.
Po seansie z czytelnikami spotkaliśmy się w bibliotece i wspólnie wymienialiśmy wrażeniami jakie wywarła na nas książka i film.
Poznaliśmy opinię fachowego recenzenta, z którą nie każdy musi się zgodzić.
Dokonaliśmy porównań fabuły zawartej w obu wersjach. Uczestnicy dzielili się poglądami, opiniami i spostrzeżeniami. Każdy z nich znalazł wśród aktorskiej obsady swoich ulubionych odtwórców ról i docenił ich kunszt.
Uczestnicy spotkania w bibliotece przede wszystkim doceniali Paulinę Pytlak, grającą postać niepełnosprawnej Anastazji, Joannę Drabik w roli siostry Nastki i zarazem baletnicy. Dyskutowano nad nieco „zwykłą” postawą ojca (w tej roli Tomasz Sapryk); nad postacią matki, która nie pogodziła się z niepełnosprawnością córki i poddała bez walki chorobie nowotworowej (w tej roli Karolina Gruszka). Całość obsady dopełniło ciekawe oblicze sąsiadki Józefiny (w tej roli Kinga Preis), kobiety zdeterminowanej, z poczuciem humoru, umiejącej pokonać liczne życiowe przeszkody i stopniowo oswajającej widza z niepełnosprawnością Anastazji.
Spostrzegawczy widzowie mogli w jednej ze scen filmu zauważyć samego autora – Jakuba Małeckiego.
Powieści 📚 Jakuba Małeckiego mają wierne grono czytelników także w naszej bibliotece.