„Wszystko tylko nie mięta”… – PO SPOTKANIU AUTORSKIM

Tą, i pozostałe powieści EWY NOWAK młodzi czytelnicy mogli poznać na spotkaniu z pisarką  na początku czerwca. Ewa Nowak jest autorką felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Debiutowała  1997 r. w „Filipince”- piśmie młodzieżowym .   Obecnie współpracuje z pismami „Cogito”, „Victor Gimnazjalista”, „Victor Junior”, „Trzynastka”, „Sens”.  Jej debiut książkowy Wszystko, tylko nie mięta ukazał  się w 2002 r. w Pracowni Słów. Za  Pajączka na rowerze otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. W 2009 r.   powieść Bardzo biała wrona otrzymała tytuł Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych (Polskiej Sekcji IBBY). W swoim dorobku ma ponad 30 powieści i krótszych opowiadań dla młodszych dzieci. Jej książki spotykają się z dużym zainteresowaniem ze strony czytelników, bo pisze przystępnie i wiarygodnie o ważnych sprawach nastolatków z dużą znajomością tych spraw i dużym poczuciem humoru.

Co cechowało Panią Ewę na spotkaniu z czytelnikami? Energia, poczucie humoru i dyscyplina, uczestnicy byli skupieni i zasłuchani w jej opowieści o dzieciństwie, krętej drodze do pisarstwa i inspiracjach.  Główny morał i myśl przewodnia jej opowieści dotyczyły przyszłości młodych ludzi: ” Jeśli chcesz być w czymś dobry, poświęć godzinę dziennie tej dziedzinie, która cię najbardziej interesuje. Jeśli chcesz być pracowity, nie czekaj na „dobry dzień”, początek tygodnia albo lepszy humor. Po prostu wstań rano i pracuj”  Te i inne wartości pedagogiczne Pani Ewa przekazała młodzieży w sposób prosty i przekonujący, mamy nadzieję że spotkanie zostanie zapamiętane i przyczyni się do wzrostu popularności nie tylko jej książek, ale czytania ciekawych powieści w ogóle.

W spotkaniu udział wzięło 70 osób – uczniów i nauczycieli z Gimnazjów w Łuczywnie i Dębach Szlacheckim.