Zajęcia z „Czarną książką kolorów”

” Tomek nie widzi kolorów. Są one dla niego tysiącem smaków, zapachów, dźwięków i emocji. Pogrążony w mroku, zaprasza nas, byśmy spróbowali odkrywać je tak jak on: wcale ich nie widząc.”

Dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Osieku Małym uczestniczyły 11.03. w zajęciach poświęconych „Czarnej książce kolorów”. Jest to książka dla dzieci napisana przez chłopca, który nie widzi, ale potrafi opisać kolory poprzez inne zmysły.

Na zajęciach dzieci mogły spróbować odczytać litery i obrazki z książki za pomocą dotyku, wyobrazić sobie świat Tomka, a także starały się wczuć w sytuację osób niewidomych poprzez poruszanie się z zawiązanymi oczami czy rozpoznawanie przedmiotów za pomocą dotyku. Oprócz tego zapoznały się z alfabetem Braille’a zapisując i czytając słowa.

Zdjęcia z zajęć w Osieku Małym :

Zdjęcia z zajęć w Osieku Wielkim :

Zdjęcia z zajęć w Dębach Szlacheckich :