Zakończenie lata 2013 dla dzieci

W ostatni wtorek wakacji, w Parku w Osieku Małym odbyło się spotkanie dla dzieci pod hasłem „zakończenie lata”.

Wzięły w nim udział zwłaszcza dzieci, które w I półroczu 2013 uczestniczyły w zajęciach plastyczno-teatralnych organizowanych w bibliotece w Osieku Małym. Głównym inspiratorem i organizatorem była grupa teatralna Misz-Masz, prowadzona przez opiekunkę Monikę Brzozowską, czyli grupa gimnazjalistek, które wcześniej w bibliotece brały udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez „Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę” – o czym wcześniej już pisaliśmy. Dziewczyny pod okiem Pani Moniki całe lato przygotowywały się do przedstawienia pierwszych krótkich skeczy dla dzieci wg. własnego scenariusza. Druga część spotkania plenerowego – to były konkurencje sportowe, zabawy i łamigłówki połączone z czytaniem bajek na głos.Mali czytelnicy uważnie słuchali tekstów, a potem odpowiadali na pytania z nimi związane. Wszystkie konkurencje i zabawy spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i rodziców, którym uśmiech towarzyszył do końca spotkania, trwającego prawie 3 godziny. Całość prowadziły: Monika Brzozowska oraz  Marta Brzozowska i uczennice Gimnazjum. Bajki czytała: Elżbieta Miśkiewicz  (Biblioteka Osiek Mały)