Zbigniew Masternak -Spotkanie z Piasarzem :WARSZTATY Z MŁODZIEŻĄ

Zbigniew Masternak –  pisarz, dziennikarz,  scenarzysta filmowy i producent. Pracuje nad autobiograficznym cyklem powieściowym „Księstwo”.W latach 2006 – 2008 ukazały się trzy księgi – „Chmurołap”, „Niech żyje wolność”,”Scyzoryk”, z których ta druga stała się bestsellerem. W 2012 r. na podstawie trylogii autora ukazał się film „Księstwo” w reżyserii Andrzeja Barańskiego – premiera światowa odbyła się lipcu w Karlowych Warach, podczas 46. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Wiosną 2012 film trafił do kin. Obecnie pisarz pracuje nad filmem „Nędzole” na podstawie kolejnej powieści z cyklu „Księstwo” pod tym samym tytułem, którą zamierza sfilmować wybitny polski reżyser Krzysztof Zanussi. Książki Masternaka ukazały  się w przekładach na języki obce – niemiecki, rosyjski, ukraiński, bułgarski, macedoński, mongolski.

Pisarza gościliśmy w Bibliotece w Osieku Małym 16 marca  – gdzie przeprowadzi „warsztaty scenariuszowe” z młodzieżą  ze szkół z Drzewiec, Łuczywna i Budek Nowych. Książki autora już za kilka dni będzie można wypożyczać w Bibliotece w Osieku Małym i filiach