ZOFIA STANECKA – warsztaty „Damą być, rycerzem być”

Co jest potrzebne żeby powstała dobra książka dla dzieci?

Pomysł i wyobraźnia. Pisarz i  ilustrator… I wyobraźnia, wyobraźnia, wyobraźnia.

Żeby ją mieć – trzeba być uważnym obserwatorem, uważnym słuchaczem.

Żeby umieć dobrze napisać książkę – warto dużo czytać. – O tym wszystkim opowiadała dzieciom

ZOFIA STANECKA – autorka książek dla dzieci, m. in. popularnej serii o „Basi…” . Pisarka  spotkała się z dziećmi w bibliotece w Osieku Małym i przeprowadziła warsztaty w oparciu o swoje książki „Damą być i „Rycerzem być”. Opowiadała o warsztacie pisarza, dobrym wychowaniu i byciu współczesną małą damą i rycerzem.  Dzieci słuchały fragmentów opowieści, próbowały zamienić się w ilustratora i zadawały Pani Zofii dużo, dużo pytań. Dziękujemy za spotkanie!

W warsztatach brali udział uczniowie ze szkół  Osiek Mały, Osiek Wielki, Łuczywno, Drzewce i Budki.